obor Matematická biologie

Jan Buďa

Odkud pocházím: Třebíč

Matematickou biologii studuji od: 2015

Téma mé práce: Bakalářská práce s názvem „Detekce epileptických mikrozáchvatů“ (zpracování EEG signálů mozku) a aktuálně diplomová práce s názvem „Metody anonymizace a pseudonymizace klinických dat“.

Proč jsem šel studovat matematickou biologii: Původní záměr studovat čistou matematiku vystřídal nápad kombinace aplikované matematiky s biologií a můžu říct, že to byla skvělá volba a svého rozhodnutí určitě nelituji. V tu dobu jsem však ještě vůbec netušil, co se pod tímto oborem ve skutečnosti skrývá, věděl jsem jen, že mě tyto předměty naplňují, a jelikož mám rád překvapení a výzvy, tak jsem do toho šel na plno:-).

Co bych vzkázal zájemcům o studium: S téměř stoprocentní pravděpodobností si vybereš praktickou oblast zaměření, která tě bude opravdu bavit (od databází přes analýzy až po programování). Navíc se v průběhu studia staneš součástí přátelského kolektivu a máš možnost se podílet se zkušenými odborníky z praxe na nejrůznějších biologicko-medicínských výzkumných projektech. To je společně s jejich individuálním přístupem k nám podle mě to nejcennější. Chce to jen špetku vytrvalosti, nevzdávat se a občas zabojovat – věř, že to ale opravdu stojí za to!:-)

Kontakt:

Recetox
IBA
ESF