obor Matematická biologie

Eliška Zemanová

Odkud pocházím: z Bíliny

Matematickou biologii studuji od: 2016

Téma mé práce: Má bakalářská práce se věnuje modelování přežití pacientů po cévní mozkové příhodě, což je jedno z nejzávažnějších onemocnění mozku s velmi vysokou mortalitou. Mým cílem je zhodnotit dostupné možnosti léčby.

Proč jsem šla studovat matematickou biologii: Na gymnáziu byly mými oblíbenými předměty matematika a biologie a chtěla jsem se jim věnovat i na vysoké škole. Studovat jen samotnou matematiku či biologii jsem nechtěla, protože se mi zdálo, že bych jako absolvent neměla velké uplatnění. Pak jsem narazila na obor matematická biologie, který mě nadchl propojením matematiky a biologie, svou jedinečností, a hlavně širokým uplatněním ve zpracování dat.

Co bych vzkázala zájemcům o studium: Studium matematické biologie není lehké, ale stojí to za to. Máme tu výborné vyučující, zajímavé předměty, moderní univerzitní kampus a v neposlední řadě skvělý kolektiv studentů napříč ročníky. Určitě nelituji, že jsem se dala na dráhu matematického biologa. Přidej se k nám a určitě nebudeš litovat ani ty;-).

Kontakt:

Recetox
IBA
ESF